TAASKASUTUSTURG

Asjad Uuele Ringile

toimus 10.aprillil 2010

Ilm oli suurepärane! Aitäh kevadine PÄIKE, et olid kohal! Kauplejad olid rõõmsatujulised ja ostjad heas meeleolus. Suur aitäh kõikidele osalejatele, kelle kaasabil meie ettevõtmine teoks sai. Kohal oli 30 müüjat, kes pakkusid soodsalt erinevaid esemeid – riideid, jalanõusid, sporditarbeid, raamatuid, ehteid, CD-plaate, jalgrattaid ja kiivreid, turvatoole, mänguasju, mööblit, autosid, lauanõusid ja muud majapidamises vajalikku, ka restaureeritud puidust karbikesi. Kindlasti kordame seda üritust! Kohtumiseni! 

Korraldajad: Annika, Ingrid ja Katrin. 

 

toimus 15. mail 2010

Taas kord oli ilm suurepärane (aitäh Päike!). Suur tänu kõikidele osalejatele! Sel korral oli meil kasutada vähem kohti, kuid saime kenasti hakkama. Ilmataat soosis ka aiapidajaid, mistõttu ei saanud ehk paljud üritusel osaleda. Eks iga töö tahab tegemist!

Kohal oli 21 müüjat, kes pakkusid enamasti riideid ja jalanõusid, müügis oli ka mänguasju, lauanõusid, ratta turvatool, jalgraatakiivrid, kardinad, mängimisalus beebile, raamatuid, vinüülplaate, laste jalgratas ja muud pudi-padi.

Ostjaid rõõmustas sel korral proovikabiin. Loodame, et paljud leidsid endale sobivad riided, jalanõud või muud vajalikku oma majapidamisse.

Kohtumiseni!Korraldajad.

 

toimus 12. juunil 2010

 Sel korral meil ilmaga ei vedanud, aga üritus oli meeldejääv. Kogu aeg oli midagi teha - kas siis tuule poolt lennutatud riideid püüda või oma asju vihma eest kaitsta. Päike oli ka kohal - nii natukeseks ja peamiselt pilvede vahelt piilumas, aga ikkagi.

Müüjad olid väga vaprad - ainult kaks inimest jäi ilma tõttu tulemata (aitäh, et nad teatasid), kolm kauplejat lõpetas varem (said oma noosi kätte arvatavasti) ja ülejäänud pidasid lõpuni vastu. Aitäh osalemast!

Ostjaid käis ikka ka, nii et igaüks sai rohkem kui mõne asja müüdud.

Kuna sellise ilmaga keegi suveriiete peale ei mõelnud, siis korraldame rahva soovil taaskasutusturu ka juulis - 10.juulil! Sellele järgmise 14.augustil. Võimalik, et tuleb ka lisa turupäev, sest nõudlus müügikohtade järgi on suur. Olge valvsad!

Igal turupäeval on kohal mitmed uued kauplejad ja pakutakse erinevaid asju – riideid, jalanõusid, ehteid, raamatuid, lauanõusid, mänguasju ja muud kodus vajalikku.

Päikselist suve!  Kohtumiseni, korraldajad.

 

 toimus 10. juulil 2010                                   

 Oh mis palavus! Juulikuisel taaskasutusturu päeval oli ilm väga päikseline, mis muidugi oli super. Aga eks selline ilm kutsus inimesi rohkem randa kui turule. Siiski oli küllalt neid, kes enne suvitamist käisid turul pakutavat uudistamas. Müüjad olid kõik vapralt kohal ja pidasid vastu.

Kurgimüüja kindlasti ei kahetsenud, et laupäeval palavaga turule tuli, sest taaskasutusturul kauplejad ostsid temalt arvestatava koguse kurke. Kahetseda ei tulnud ka neil, kes taaskasutusturul käisid, sest leida võis igasugust vajalikku kraami, ostuga kaasnevat üllatust, õnneloosi ning tasuta sai kaasa meeldiva elamuse. Kohal oli ka hobune, kes lubas linnarahval end imetleda. Lisaks riietele ja jalanõudele oli müügis laste turvatoole, laste kiik, ehteid, jalgrattaid, kööginõusid (kiirkeetja, potid, lauanõud), DVD-id, playstationi mänge, kaal, käekotte ja palju mänguasju. Silmailu pakkusid noore neiu disainitud riided – vanadele oli uus nägu antud värviliste nööpidega.

Kuna igal turupäeval on kohal uusi müüjaid, siis on ka uut ja teistsugust kaupa, Nii ootamegi põnevusega viiendat turupäeva 14.augustil, et asjad saaksid rännata uuele ringile. Kaugel pole ka kuues kord (21.augustil), sest huvilisi jagub.

Lapsed on suve jooksul pikemaks sirgunud, endalegi tahaks midagi uut ja suvel on kombeks otsa saada... Taaskasutusturg A.U.R. (Asjad Uuele Ringile) pakub soodsaid oste! Kohtumiseni!

 

toimus 14.augustil ja 21.augustil 2010 

Selleks, et kõik soovijad taaskasutsuturule müüma saaksid tulla, korraldasime augustikuus kaks turupäeva. Mõlemal turupäeval oli kokku 50 erinevat müüjat!

Pakuti mitmesugust kaupa nii nagu varasematel turupäevadel – riideid, jalanõusid, mänguasju, lastekaupu (turvahäll, vann, mähkimislaud), ehteid, kirjutuslauda.

Lapsed said turuväravas rõõmu tunda kassipoegade paitamisest ja müügilettide juures mänguasjadega mängimisest. Kassipojad jäid küll perenaisele, kuid mitmed mänguasjad ja muud esemed leidsid uue omaniku.

Augustikuu turupäevad olid külastajate poolest tagasihoidlikumad võrreldes eelmistega. Ootasime, et enne kooli tuleb rohkesti lapsevanemaid ja ka lapsi soodsaid oste tegema. Arvatavasti ilma tõttu (mis oli augsutikuule omane päikese ja väikese vihmasabinaga) ostud tegemata ei jäänud, pigem ongi pärast puhkuste aega kaubanduses ostmine rahulikum.

Kellel aga ostud tegemata jäid, siis neile anname uue võimaluse külastada taasakasutusturgu juba septembrikuus.Kohtumiseni!


toimus 11. septembril 2010 

 Selleks korrasks siis turupäev jälle seljataga.

 Kauplemine käis täies hoos. Rahul olid nii müüjad kui ostjad.

Kõik kastusealused müügikohad olid taas täis, seega oli ostjatel valida paljude müüjate poolt pakutavat kaupa nii lastele kui äiskasvanutele: riideid, jalanõusid, mänguasju, kõike kodumajapidamises vajalikku.

Rõõm on tõdeda, et meie taaskasutsuturu on üles leidnud lisaks kohalikele ja piirkonnas elavatele inimestele müüjad ka Jõgevalt, Paidest, Siimustist, Tartust, Tallinnast.

Ilmal polnud väga viga, kuid ürituse lõpupoole hakkas veidi vilu küll ja seega oldi kiired oma asjade kokkupakkimisel. Kuigi jah.. leidus neid ostjaid , kes jõudsidki turule alles kella ühe-kahe paiku. Aga müüjad olid juba asjad kokku pannud.

Niisiis, liigume aga teosammul  edasi ja kohtume järgmisel taaskasutusturul ,

mis on erinev selle poolest, et pakutakse kaupu ainult lastele ja noortele.

Taaskasutusturg kolib siseruumidesse, Lille tn koolimajja. Kavas on korraldada ka tööbuba: vanast uus! Kõik on oodatud! 

 

toimus 9. oktoobril 2010 

Oktoobrikuu taaskasutusturg kolis sügise eest sisse Lille tn koolimaja ruumidesse. Oodatud olid kõik, kes soovisid soodsaid oste teha. Kuna tegemist oli laste ja noorte eriga, siis pakuti kaupa just neile. Kohal oli 27 müüjat, nii kohalike seast kui ka Jõgevalt, Paidest, Pajusist ja Tallinnast.

Lisaks kauplemisele sai osaleda töötoas ja vaadata näitust: vanast uus. Töötuba õnnestus väga hästi ja sellise tegevusega said juhendaja toetamisega hakkama ka väiksed lapsed. Kõik huvilised said teha märkmiku – ise selle kokku köita ja kaane kaunistada kangajääkidest lõigatud motiividega ja litritega. Materjali töötuppa kogusid korraldajad headelt inimestelt ja võtsid kodust kaasa oma käsitöö ülejääke, paber ja märkmiku kaaned tulid OÜ Vali Press jääkidest.

 Näitusel olid T-särkidest kuumaalus, jäätisepulkadest lennuk, vanadest villastest sokkidest tekk, sukkadest vaip ja sukkadest rotid kiisudele, vihmavarjust seelik, pappkarbist nukumajake taaskasutatud asjadest sisustusega, retuusidest mereröövli T-särk, mähkmepiltidest pehme raamat väikelastele, saiakottidest (kilekottidest) heegeldatud kotid, üle värvitud vanad nööbid, pudelikorgi-trips-traps-trullid ja lõngajääkidest ussike. Seega, enne kui midagi ära viskad, mõtle ja uuri, kas saad sellest ise mõndagi uut ja huvitavat teha või on kuskil keegi, kes seda vajab.

 Kõike seda saab uuesti kogeda 13. novembril kell 9-14, mil toimub selle aasta viimane taaskasutusturg Põltsamaal. Koolimaja vana maja alumine korrus muutub jälle üheks suureks kauplemiskeskuseks. Sel korral on ka mõned muudatused – nimelt saab müüa, osta, vahetada ja ära anda kõike (rõivaid ja jalavarje igale eale, lauanõusid, mänguasju , raamatuid, ehteid ning muud majapidamises vajalikku). Endiselt toimub ka töötuba, kus saab lisaks märkmikule teha kaardi või järjehoidja. Head mõtted nii sünnipäevaks kui ka isadepäevaks. Kel jäid aga lahedad asjad näitusel nägemata, siis tasub kohale tulla.

 Novembrikuu toob osadele taaskasutsuturul osalenud müüjatele tihedama ajagraafiku, kuna toimub kaks väljasõitu. 20. novembril saavad Adavere piirkonna elanikud ja 21. novembril Pajusi piirkonna elanikud soodsad kaubad peaaegu koju kätte. Adaveres peatutakse vabaajakeskuses ja Pajusis rahvamajas, mõlemas kohas kell 10-13.

Põltsamaa rahvas saab taaskasutsuturule kauplema tulla uuesti kevadel. Vahepeal tasub aga tutvuda ka meie koduleheküljega http://taaskasutusturg.onepagefree.com,informatsioon tel 53312374, taaskasutusturg@gmail.com. Rohelist mõtlemist ka talvel!


toimus 13.novembril 2010 

 Põltsamaa ÜG Lille tn koolimajas

 

Jäätmetekke vähendamise nädal Euroopas 20.-28.- november 2010

MÜÜGIPÄEVAD toimusid

20. novembril kell 10-13   

 ADAVERES Vaba Aja Keskuses

21. novembril kell 10-13  

 PAJUSIS Rahvamajas