TAASKASUTUSTURG

Asjad Uuele Ringile

toimus 16.aprillil 2011

Ilmataat viskas turulistele vembu

 Käesoleva aasta esimene taaskasutusturg toimus möödunud laupäeval. Juba pikisilmi oodatud tore ettevõtmine ei olnud ilmataadile aga meeltmööda ja päike oli vihmapilvede taha vangistatud. Suvine reede andis lootust ilusale ilmale ka laupäeval, kõik olid aasta esimeseks turupäevaks hoogsalt valmistunud. Kuid oodatud soe ja mõnus kauplemispäev jäi tulemata. Vihmasele laupäevale järgnes aga päikseline pühapäev! See ongi muutlik Eestimaa ilm.

 Looduse vastu looduse kroonil – inimesel - pole aga võimalik astuda ja nii tuleb leida ka kehvemast päevast midagi positiivset. Taaskasutusturul oli turuplats ilma trotsivaid lõbusas meeleolus müüjaid täis. Lettidele oli sätitud riideesemeid, jalanõusid, ehteid, raamatuid, mänguasju, lauanõusid, käekotte ja igasugu pudi-padi. Vaatamata märjale ja külmale ilmale oli siiski kohale tulnud ka uudistajaid ehk siis inimesi, kel soov midagi huvitavat ja vajalikku soodsalt osta. Ka müüjad ise olid agarad ostjad. Nii leidsid paljud asjad endale uue omaniku.

 

toimus 14.mail 2011

On laupäeva hommik (15.mai) ja mitte just kõige parem ilm. Kas tõesti peame selle aasta taaskasutusturu teisel päeval jälle vihmaga leppima? Õnneks mitte!

Hommikune vilets ilm lasi mitmel müüjal end mõjutada ja nad tegid otsuse sel korral kohale mitte tulla. Aga kuna müügikoha soovijaid on alati palju olnud, siis kauplejaid jagus (kohal oli 16 müüjat). Sellel päeval end kodust väljaajanud inimesed said uudistada nii riidekaupa, jalanõusid, mänguasju, lastekaupu kui ka muud pudi-padi. 

Kõrvuti taaskasutusturul kauplejatega pakkusid on toodangut ka aiapidajad-taimemüüjad. Päeva peale läks ka ilm päiksepaisteliseks ning ostjaid ja niisama uudistajaid tuli juurde.

Kauplejatel oli tore ja sisukas päev. Loodame, et ostjadki jäid rahule ning tegid kasulikke oste. Kohtumiseni juunikuisel taaskasutsuturul.

Annika , taaskasutusturu korraldaja

 

toimus 11.juunil 2011

Hea meel on tõdeda, et taaskasutsuturg on  järjest populaarsust kogunud ja huvilisi on jätkuvalt - nii müüjaid kui ostjaid.  

Endiselt pakutakse kõige enam riideid ja jalanõusid lastele ja muid lastele vajalikke asju, samuti leiavad nii naised kui ka mehed midagi selga-jalga. Lisaks kehakatetele ja jalavarjudele saab end ka ära ehtida ja vana käekoti välja vahetada.  Lisaks leidub kauplejate lettidel ka muud majapidamiseks vajalikku nt käterätte, kardinaid, küünlajalh´gu, lauanõusid; raamatuid, videokassette ja kõiksugu muud kraami, mida müüjatel endil enam vaja ei lähe.

Juulikuus jätame Põltsamaal turupäeva vahele ja osaleme Pajusi mõisa päeval.

 

 toimus 13. ja 27 augustil 2011

Augustikuus huvilisi rohkem

August - koolieelne ostukuu!?

Augustis tuli taasaksutusturgu korraldala kahel korral, kuna huvulisi oli tavalisest rohkem. Juba pärast juunikuist turupäeva hakkasid inimesed end registreerima ja  24 katusealust kohta täitusid kiiresti. Ka aiaäärsed kohad läksid käiku. 

Seega jaguneisd müüjad kahele laupäevsele päevale. Muidugi on soodsam päev kuu teine laupäev (13.aug), kuid samas jätkus ostlejaid ka 27. augusti päevale. 

Müüjatel oli meeleolu hea nagu tavalislet, lettidel oli kuhjade viisi erinevat kaupa lastele, noortele, naistele ja meestele. 

Taaskasutusturg on koht, kus müüjad muutuvad ka ise ostjateks ja käivad teiste kaupa uudistamas ning soodsaid oste tegemas. Kui ikka kaupluses ühe T-särgi raha eest mitu vajalikku eset saab, siis tasub ikka ja jälle turule vaatama tulla, sest igal turupäeval on uusi kauplejaid ja ka vanadel olijatel  on midagi uut kapist välja roogitud. 

Kui ilm juhtub ka ilus ja soe olema (nagu seda augustikuus on olnud) , siis võib igati taaskasutusturu päevadega rahule jääda. 

Meie (kes juba turupäevadel on müümas olnud) oleme oma panuse andnud, et asjad leiaksid uue omaniku ja tarbetult kodus tolmu ei koguks ning asjatult prügimäele ei rändaks. 

Teie (kes on turupäevadel ostmas käinud) olete samuti oma panuse juba andnud ja asjadele uueks omanikus hakanud ning esemete prügimäele kuhjumist takistanud. 

Kõik (kes veel pole taaskasutusturul osalenud) saavad oma panuse veel anda ja tulla järgmisele taaskasutsuturule müüja või ostjana. Nii saab endale mittevajalikele asjadele uue omaniku leida ja need uuele ringile saata . 

Kõik koos saame mõtte teoks teha - säästame loodust ja hoiame oma elukeskkonda. 


toimus 10.septembril 2011

Põltsamaa turuplatsil


toimus 15.oktoobril 2011

Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses.


toimus 12.novembril 2011

Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses.